Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 19 maja 2019

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

W naszej parafii I Komunia św. Na Mszy św. o godz. 11.3o, pięćdziesięcioro sześcioro dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyła we Mszy św. Przez cały tzw. „Biały Tydzień”, dzieci będą uczestniczyły we Mszy św. i przystępowały do Komunii św.

Rodzicom dzieci komunijnych i rodzicom bierzmowanym, dziękujemy za piękne przygotowanie kościoła i obejścia na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać!

W dniu 25 maja br. o godz. 9.oo, Jego Ekscelencja Ks. Abp Marek Jędraszewski, w Katedrze Wawelskiej wyświęci 10 neoprezbiterów dla Archidiecezji Krakowskiej, wśród nich naszego dk. Szymona Miłka. Otoczmy modlitwą nowych kapłanów. Niech Pan błogosławi im na ich drodze powołania i niech ich umacnia. Parafia organizuje wyjazd do katedry na Wawelu. Wyjazd w sobotę o godz.7.oo. Zapisy w zakrystii.

W przyszłą niedzielę, 26 maja, Msza prymicyjna w rodzinnej miejscowości już ks. Szymona. Prymicje w naszej parafii będą 2 VI, na Mszy św. o godz. 11.3o. Proszę o pomoc w ich przygotowaniu.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • 24 V - Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 104 A do109. Sprzątanie w sobotę, od godz. 9.00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!