Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 12 maja 2019

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy - gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

W środę, 16 maja, bierzmowanie w naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 18.00, J.E. ks. bp Damian Muskus,udzieli stu pięciu młodym ludziom, sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Przygotowania rozpoczęliśmy już w sobotę. Od poniedziałku Triduum modlitewne, przygotowujące do tej uroczystości. Obecność kandydatów obowiązkowa. Spowiedź przed tą uroczystością w środę, 15 maja, od godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę, 19. maja, na Mszy św. o godz.11.30, przeżywać będziemy kolejnąuroczystość, I Komunię św. Pięćdziesięcioro sześcioro, dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyło we Mszy św. Spowiedź przed tą uroczystością w sobotę od godz. 9.00.

Codziennie gromadzimy się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do „omodlenia” przed obliczem Matki Bożej. Przypominamy i prosimy o liczny udział w nabożeństwach majowych.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 14 V - św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
  • 16 V - św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku od nr 97 do 102 C. Na obecny tydzień powierzamy świątynię i jej obejście,rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych. Sprzątanie w środę, od godz. 9.00.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!