Odpust parafialny

Sobota, 11 listopada 2017

Dziś, 11 XI, wspominamy św. Marcina (316-397), żołnierza rzymskiego, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim. Św. Marcin jest patronem naszego kościoła i całej naszej parafii. Sumę odpustową odprawi Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie ks. kanonik Tomasz Szopa. Porządek niedzielny. To święto Naszej parafii.

11 listopada, obchodzimy też, narodowe Święto Niepodległości. Choć żyjemy już w wolnej Ojczyźnie, ciągle musimy pamiętać o potrzebie odrodzenia i dźwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Obok oficjalnych obchodów nasze kościoły i domy wypełnią się modlitwą za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski, i za tych, którzy kształtują jej współczesność.

Dziękujemy mieszkańcom Trutego za przygotowanie kościoła i jego obejścia, a także za piękne przystrojenie naszej świątyni, na dzisiejszą uroczystość odpustową. Serdeczne podziękowanie dla ks. Zbigniewa, ks. dk. Michała, służby kościelnej i liturgicznej, chóru parafialnego, a także paniom z kuchni. Wszystkim, którzy w jakimkolwiek sposób, włączyli się w uświetnienie tej odpustowej uroczystości, składam serdeczne Bóg zapłać!

Niech czas odpustu parafialnego przepełni nas radością.