Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 7 kwietnia 2019

Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Do dziś towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Stąd jeszcze większa zachęta do tych, którzy w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

W najbliższy piątek, po Mszy św. Rannej, drogę krzyżową odprawiają przewodnicy. O godz. 16.3o, wspólna droga krzyżowa, a o godz. 19.3o, będzie ulicami Klikuszowej i Lasku. Tradycyjnie proszę strażaków o zabezpieczenie trasy a nauczycieli o rozważania. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.oo. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

W Morawczynie, w piątek o godz. 18.oo. Msza św. i droga krzyżowa, a w każdą niedzielę o godz. 8.3o Msza św., a po niej Gorzkie żale i kazanie pasyjne. Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia.

Szczególnie zachęcamy do dobrego i owocnego przeżycia świętego czasu rekolekcji. Udział w rekolekcjach parafialnych jest potwierdzeniem tego, że jestem człowiekiem wierzącym i pragnę przeżyć święta w radości zmartwychwstania. Nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem. Program rekolekcji jest dostępny w gablotce parafialnej, na stronie internetowej parafii i sukcesywnie będzie przypominany każdego dnia rekolekcji.

Zakończenie rekolekcji w środę, a składka z tego dnia przeznaczona będzie na dla ks. Rekolekcjonisty, jako podziękowanie za trud głoszenia Słowa Bożego i przygotowania nas do Wielkanocy. A kto miałby życzenie, to w poniedziałek i wtorek, zgodnie z tradycją, ofiara na tacę w czasie Mszy św. o godz. 9.oo i 18.oo, przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

Przyszła niedziela, 7.kwietnia, jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas Mszy św. Poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie gałązki słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta - Chrystusa Mesjasza. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a o godz. 11.3o poświęcenie z procesją i konkurs na najpiękniejszą palmę.

W zakrystii można nabyć baranki na stół wielkanocny. Ofiary za baranki tradycyjnie przeznaczane są na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym. W ten osób Caritas Archidiecezji Krakowskiej stara się, by tradycję stawiania na wielkanocnym stole baranka, połączyć z troskąo najbardziej potrzebujących.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku od nr 52 do 65 A. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 66 do nr 76 B.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!