Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wszystkich Świętych

Środa, 1 listopada 2017

Dziś Kościół wychwala Pana Boga za świętych i błogosławionych. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka. Radujemy się i wierzymy, że są w Domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w Niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy!

2. Listopada Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół! My jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do Nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najrychlej mogli przebywać blisko Ojca w Niebie.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, mogą dostąpić łaski odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Ten odpust można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić "Ojcze nasz" i "Wierzę" oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.  (EI 29,1).

W środę 1. listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych a w czwartek - Dzień Zaduszny. W te szczególne dni wspominamy Tych, którzy odeszli do wieczności. Prośmy Boga, by nasza modlitwa nie tylko przyniosła owoce tym, których będziemy wspominać, ale i również, by pozwoliła nam śmielej spojrzeć w czekającą nas przyszłość: sądu, śmierci i nieba.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek niedzielny. O godz. 13.3o uroczyste nieszpory, a po nich procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych i Msza św. z kazaniem. Mszy św. o godz.17.oo nie będzie. Na cmentarzu o godz. 19:oo różaniec w intencji wszystkich zmarłych. To zaproszenie szczególnie kierujemy do młodzieży i wszystkich chętnych.

W czwartek - Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 6.3o, 7.oo i o godz.17.oo. A o godz.8.oo uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła. Podczas wszystkich Mszy św. modlimy się za zmarłych i czytamy wypominki. W Morawczynie w tym dniu Msza św. o godz. 18.15.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16.oo spowiedź przed  pierwszym piątkiem. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.oo. O godz. 16.3o różaniec za zmarłych a o godz.17.oo Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18.15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo.

W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. O godz. 16.3o różaniec za zmarłych a o godz.17.oo Msza św.

Codziennie, 15 minut przed Mszą św. wieczorną w ciągu tygodnia, modlimy się za zmarłych i czytamy wypominki jednorazowe.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!