Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 31 marca 2019

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu, różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją „Laetare”, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca, wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W piątek, w parafialnym kościele, drogę krzyżową po Mszy św. rannej odprawiają przewodnicy. Po zmianie czasu, o godz. 17.3o,wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży o godz. 19.3o. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.oo. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

W Morawczynie spowiedź od godz.19.15, a po niej, Msza św. i droga krzyżowa.W każdą niedzielę o godz. 8.3o Msza św., a po niej Gorzkie żale i kazanie pasyjne. Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, spowiedź, przed I Piątkiem od godz. 17.3o. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.oo.

W przyszłą niedzielę, 7kwietnia, rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Udział w rekolekcjach parafialnych jest potwierdzeniem tego, że jestem człowiekiem wierzącym i pragnę przeżyć święta w radości zmartwychwstania. Nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem. Program rekolekcji będzie dostępny w gablotce parafialnej, na stronie internetowej parafii. Dzieciom i młodzieży na lekcjach katechezy przekażą katecheci.

Zakończenie rekolekcji w środę, a składka z tego dnia przeznaczona będzie na dla ks. Rekolekcjonisty, jako podziękowanie za trud głoszenia Słowa Bożego i przygotowania nas do Wielkanocy.A kto miałby życzenie, to w poniedziałek i wtorek, zgodnie z tradycją, ofiara na tacę w czasie Mszy św. o godz. 9.oo i 18.oo, przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

Parafiarozprowadza baranki na stół wielkanocny. Bardzo gorąco zachęcamy do takiego gestu miłości.Można je nabyć w zakrystii,

W sobotę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie organizacyjne z rodzicami młodzieży, która przygotowuję się do bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku od nr 45 do 51 A. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 52 do nr 65 A.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!