Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 24 marca 2019

Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty, a także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, które w naszej parafii rozpoczną się w piątą niedzielę tego czasu pokuty i nawrócenia. 

W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w okresie wielkopostnym, w parafialnym kościele, drogę krzyżową po Mszy św. rannej odprawiają przewodnicy. O godz. 16.3o, wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży o godz. 19.3o. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.oo. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

W Morawczynie droga krzyżowa w piątek o godz. 18.oo, a po niej Msza św., a w każdą niedzielę o godz. 8.3o Msza św., a po niej Gorzkie żale i kazanie pasyjne. Nie żałujmy czasu, by trwać przy Chrystusowym Krzyżu - znaku zbawienia. 

Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. Trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i bierzmowania oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach, aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą. 

W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17.oo.

Parafiarozprowadza baranki na stół wielkanocny. Bardzo gorąco zachęcamy do takiego gestu miłości.Można je nabyć w zakrystii,

W sobotę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Serdecznie zapraszamy.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Lasku od nr 28 do 41. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 45 do nr 51 A. 

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!