Ogłoszenia parafialne

34. Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata

Niedziela, 26 listopada 2017

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Mamy jeszcze w żywej pamięci przeżywany przez nasze pokolenie Rok Święty, do którego przygotował nas i przeprowadził, Święty Jan Paweł II. Wciąż aktualną prawdę o królowaniu Chrystusa oddawało hasło umieszczone na jubileuszowym znaku: „Chrystus wczoraj, dziś i na wieki”. On jest początkiem i końcem wszystkiego! W dzisiejszą niedzielę warto także zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywamy rok liturgiczny i czynnie włączamy się w jego celebracje?

Dziś po Mszy św. o godz. 11.3o, wystawienie Najśw. Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, możemy dziś uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie tego aktu.

Czas przygotować się do Adwentu - okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Pierwsze roraty w przyszłą niedzielę o godz. 7.3o a w ciągu tygodnia o godz. 17.oo.

W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację w naszych mieszkaniach i domach.

Dziś jest obchodzony dzień „pro orantibus”, czyli wdzięczności i wsparcia dla klasztorów kontemplacyjnych. Noszą one na swoich ramionach ciężar modlitwy za cały Kościół, co jest wielką łaską dla każdej wspólnoty wiary. Pamiętajmy zatem dziś o modlących się za nas i dziękujmy Bogu za ich wierną służbę Kościołowi.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16.oo spowiedź przed  pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 17.oo. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.oo, a godz.17.oo Msza św.

W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18.15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny, składamy dobre życzenia. Szczęść Boże!
 
W tym tygodniu patronuje nam:
  • czwartek, 30 listopada – święty Andrzej Apostoł, brat świętego Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!