Niedziela, 3 marca 2019

Dziś kończymy 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po sumie adorować będą Róże Różańcowe. O godz.15.oo koronka i litania do Miłosierdzia Bożego. Ta adoracja zgromadzi młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci ze szkoły podstawowej. O godz.16.15 różaniec za zmarłych i zakończenie adoracji Mszą św. o godz.17.oo. Ponawiamy zaproszenie do licznego udziału.

Dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego - Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 3. Marca - posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Msze św. w Środę Popielcową będą następującym w porządku: rano o godz.6.3o, o godz.9.oo i wieczorna o godz.17.oo. W Morawczynie o godz. 18.oo.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone, co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z okazji Wielkiego Postu warto podjąć jakieś postanowienie.

Od jutra, Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej rozpoczniemy dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych. Drogę krzyżową, w piątek po Mszy św. rannej odprawiają przewodnicy. O godz. 16.3o, wspólna droga krzyżowa, a dla młodzieży o godz. 19.3o. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.oo. Bardzo prosimy o liczny udział w tych nabożeństwach.

W Morawczynie droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.oo, a po niej Msza św. W okresie wielkopostnym, w każdą niedzielę o godz. 8.3o Msza św., a niej - Gorzkie żale i kazanie pasyjne.

Nabożeństwo z poświęceniem i wręczeniem modlitewników, dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., w sobotę, 9. Marca - na Mszy św. o godz. 17.oo. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • 4 III - św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 225 A do 233. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Lasku od nr 2 do nr 12.