Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Zwykła

Niedziela, 17 lutego 2019

Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

Dzisiaj rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do następnej Mszy św. Po sumie adoracja do Mszy św. o godz. 17.oo. Po sumie adorować będą Róże Różańcowe. O godz.15.oo koronka i litania do Miłosierdzia Bożego. Ta adoracja niech zgromadzi młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci ze szkoły podstawowej. O godz.16.15 różaniec za zmarłych i zakończenie adoracji Mszą św. o godz.17.oo. Zapraszamy do licznego udziału.

W tym tygodniu, w piątek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Święto to, jest okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
W przyszłą niedzielę składka na tacę, będzie przeznaczona na ogrzewanie. Wszystkim rodzinom, które do tej pory przyczyniły do jego utrzymania, składamy gorące: Bóg zapłać!

W środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie z Sołtysami, w celu omówienia kolejnych prac w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • 23 II - św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 209 D do 218. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 218 A do 225.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże