Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Zwykła

Niedziela, 10 lutego 2019

Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po każdej Mszy św. - przez trzy niedziele - będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do następnej Mszy św. Po sumie adoracja do Mszy św. o godz. 17.oo. Harmonogram adoracji będzie podobny jak w ubiegłe lata. Po sumie adorować będą Róże Różańcowe. O godz.15.oo koronka i litania do Miłosierdzia Bożego. Ta adoracja niech zgromadzi młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci ze szkoły podstawowej. O godz.16.15 różaniec za zmarłych i zakończenie adoracji Mszą św. o godz.17.oo.

Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 11 II - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • 14 II - św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 207 A do 209 C. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 209 D do 218.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.