Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Zwykła

Niedziela, 27 stycznia 2019

Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

W sobotę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie - Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Z inicjatywy papieża, św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne. Msza św. w tym dniu: rano o godz. 6.3o, 9.oo i o godz. 17.oo. W Morawczynie Msza św. o godz. 8.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.oo, a godz.17.oo Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18.15. Po spowiedzi Msza św.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Różaniec od godziny 16.3o.
Koncert kolęd w wykonaniu scholii parafialnej 2.lutego, po Mszy św. wieczornej, a także rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu patronują nam:
  • w sobotę, 28 stycznia - święty Tomasz z Akwinu, doktor Kościoła i jeden z najwybitniejszych filozofów w dziejach kultury europejskiej;
  • 31 I - św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 192 B do 202 K. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 202 do 207.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!