Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Adwentu "Gaudete"

Niedziela, 16 grudnia 2018

Trzecia niedziela Adwentu wprowadza nas do drugiej części tego okresu, w którym zaczynamy bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Pan jest coraz bliżej. Czy w naszych sercach znajdzie odpowiednie miejsce, w którym mógłby się narodzić?

Dziś także rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa. Także ta wspólnotowa domowego kościoła.

Narodzenie Jezusa powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.

Zatem przypominamy jeszcze raz o przystąpieniu do sakramentu pojednania, zwłaszcza, jeśli ciążą nam jakieś trudne, od lat niezałatwione sprawy, by spotkać się z miłosiernym Bogiem. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.oo.

Od jutra, w wielu naszych świątyniach i domach rozpoczynamy nowennę przed Bożym Narodzeniem, która zakończy się 24 grudnia. Chcemy w ten sposób wyprosić sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!

Młodzież z Grupy Apostolskiej z naszej parafii, będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ich cel.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 163A do 170. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 170 A do 174 A.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!