Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela Adwentu

Niedziela, 9 grudnia 2018

Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego z nas do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić i uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.

Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadczyć o naszej wierze i świadomie wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież a zwłaszcza dorosłych gorąco zachęcamy do licznego udziału w roratach.

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach, pobłogosławionych wcześniej w kościele; wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

Przypominamy również o przystąpieniu do sakramentu pojednania. Nie odkładajmy go na ostatnią chwilę, zwłaszcza, jeśli ciążą nam jakieś trudne, od lat niezałatwione sprawy, jeśli wydaje się nam, że nasze grzechy nie mogą być przebaczone. Tym bardziej przyjdźmy teraz, w tym czasie do konfesjonału, by spotkać się z miłosiernym Bogiem, który na nas czeka. Już dziś zapraszamy na spowiedź adwentową.

Sakrament Pokuty - przed świętami Bożego Narodzenia - w sobotę 15 XII - od godz. 8.oo do 12.oo. Przerwa od godz. 9.3o do 10.oo. Od godz. 14.oo spowiedź popołudniowa do godz. 17.oo, z przerwą od godz. 15.3o do 16.oo. Spowiedź w Morawczynie w sobotę od godz.14.oo. Po spowiedzi Msza św.

W tych dniach grudnia naszą pamięcią sięgnijmy do bolesnych doświadczeń z najnowszej historii: 16 grudnia 1970 roku dokonano masakry robotników na Wybrzeżu, 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tegoż roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach tamtych dni.

Jan Paweł II mówił: „ (…) ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia, jako państwo. Przechowujemy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

W przyszłą niedzielę składka na tacę, będzie przeznaczona na ogrzewanie. Wszystkim rodzinom, które do tej pory przyczyniły do jego utrzymania, składam gorące: Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 XII - św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych;
  • 14 XII - św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 157A do 163. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 163A A do 170.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!