Ogłoszenia parafialne

1. Niedziela Adwentu

Niedziela, 2 grudnia 2018

W pierwszą niedzielę Adwentu, Kościół w Polsce kontynuuje realizację kolejnego, dwuletniego programu duszpasterskiego, na lata (2017-2019), którego hasło brzmi: „Duch, który umacnia miłość”. Celem tego programu, jest odkrycie Osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami.

Jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy rozważać Jego przyjście w czasach ostatecznych i to zarówno w historii świata, jak i naszej osobistej.

Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Ponieważ, w niedziele Adwentu nie można odprawiać Mszy św. roratnej, niech wyrazem tego będzie nasz liczny udział w roratach w ciągu tygodnia, o godz. 17.oo. Zapraszamy całe rodziny, dzieci z lampionami i młodzież. Jutro na Mszy roratnej, dzieci otrzymają specjalne plansze, które będą uzupełniały specjalnymi obrazkami w czasie trwania adwentu. Niech w tym czasie, w naszym życiu, nie zabraknie dobrowolnych umartwień i postanowień.

Wraz z początkiem Adwentu rusza największa ogólnopolska akcja Caritas: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Prosimy, aby w każdej rodzinie na stole wigilijnym znalazła się taka świeca. Jest to symbol solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa i przemocy. Takie świece możemy nabyć w zakrystii naszego kościoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek od godz. 16.oo spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 17.oo. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.oo, a godz.17.oo Msza św.

W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18.15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo.

Na czwartek, zapraszamy uczniów klasy; trzeciej gimnazjum i ósmej na Mszę św. i konferencję, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze św. w tym dniu: rano o godz. 6.3o, 9.oo i o godz. 17.oo; z poświęceniem medalików dla klas komunijnych. W Morawczynie Msza św. o godz. 18.15.

Naszemu czuwaniu adwentowemu w tym tygodniu patronować będzie:
  • 4 XII - wspominamy św. Barbarę, dziewicę i męczennicę, patronkę górników, hutników i ludzi ciężkiej pracy.
  • 6 XII - św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troskliwością o ich sprawy materialne;
  • 7 XII - św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki Doktora Kościoła;
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 144 do 157. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 157 A do 163.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!