Ogłoszenia parafialne

34. Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata

Niedziela, 25 listopada 2018

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Mamy jeszcze w żywej pamięci przeżywany przez nasze pokolenie Rok Święty, do którego przygotował nas i przeprowadził, Święty Jan Paweł II. Wciąż aktualną prawdę o królowaniu Chrystusa oddawało hasło umieszczone na jubileuszowym znaku: „Chrystus wczoraj, dziś i na wieki”. On jest początkiem i końcem wszystkiego! W dzisiejszą niedzielę warto także zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywamy rok liturgiczny i czynnie włączamy się w jego celebracje?

Dziś po Mszy św. o godz. 11.3o, wystawienie Najśw. Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, możemy dziś uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie tego aktu.

Czas przygotować się do Adwentu - okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Roraty w ciągu tygodnia będą o godz. 17.oo. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy.

W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację w naszych mieszkaniach i domach.

Dziś jest obchodzony dzień „pro orantibus”, czyli wdzięczności i wsparcia dla klasztorów kontemplacyjnych. Noszą one na swoich ramionach ciężar modlitwy za cały Kościół, co jest wielką łaską dla każdej wspólnoty wiary. Pamiętajmy zatem dziś o modlących się za nas i dziękujmy Bogu za ich wierną służbę Kościołowi.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu, prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo z różańcem, rozważaniem tajemnic fatimskich i zmianka tajemnic różańcowych o godz.16.3o. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.

Zachowując zwyczaj rozprowadzania opłatków na stół wigilijny, Organiści od poniedziałku będą roznosili opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są częścią opłaty a pracę w naszym kościele.

Spotkanie grupy dziecięcej „Mały Apostoł”; w sobotę o godz.1400, próba scholii dziecięcej o godz.1500. Krąg biblijny spotka się w sobotę o godz.1900. Zbiórki ministranckie odbywają się w poniedziałki o godz.1630, a próba chóru w piątek, o godz. 19.oo. Wszystkie spotkania odbywają się w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny, składamy dobre życzenia. Szczęść Boże!

W tym tygodniu patronuje nam:
  • piątek, 30 listopada - święty Andrzej Apostoł, brat świętego Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 136 do 1143. Na obecny tydzień powierzamy świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 144 do 157.

Życzymy dobrego świętowania i dobrego tygodnia.
Szczęść Boże!