Ogłoszenia parafialne

32. Niedziela Zwykła

Niedziela, 11 listopada 2018

Dziś, 11 XI, wspominamy św. Marcina (316-397), żołnierza rzymskiego, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim. Św. Marcin jest patronem naszego kościoła i całej naszej parafii. Odpust, to święto Naszej parafii.

11 listopada, obchodzimy też, narodowe Święto Niepodległości. Choć żyjemy już w wolnej Ojczyźnie i obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości, to ciągle musimy pamiętać o potrzebie odrodzenia i dźwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Obok oficjalnych obchodów nasze kościoły i domy wypełnią się modlitwą za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski, i za tych, którzy kształtują jej współczesność.

Dziękujemy mieszkańcom Obidowej za przygotowanie kościoła i jego obejścia, a także za piękne przystrojenie naszej świątyni, na dzisiejszą uroczystość odpustową. Serdeczne podziękowanie dla służby kościelnej i liturgicznej, scholii, kapeli góralskiej, chóru parafialnego, OSP z Obidowej - za umycie kostki, a także paniom z kuchni. Wszystkim, którzy w jakimkolwiek sposób, włączyli się w uświetnienie tej odpustowej uroczystości, składam serdeczne Bóg zapłać!

Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

Odwołując się do Bożego miłosierdzia, w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy niedzielę, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską - Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

W Przyszłą niedzielę, także II Światowe Dni Ubogich. Przed kościołem, kwesta do puszek, z której połowa będzie przeznaczona na organizację ŚDU w Krakowie, a druga - na potrzeby ubogich w parafii. Polecamy tą kwestę życzliwości parafian. Bóg zapłać!

Prosimy, aby zwiędłe chryzantemy zabierać do domu. Na dzień dzisiejszy, dwa razy płacimy za wywóz tych samych śmieci. Przy odbiorze własnych odpadów dołączmy i te z cmentarza. Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 XI - Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze;
  • 17 XI - św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka;

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Obidowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 128b do 135.


Życzymy dobrego świętowania i dobrego tygodnia.
Szczęść Boże!