Ogłoszenia parafialne

30. Niedziela zwykła - Rocznica poświęcenia Kościoła Własnego

Niedziela, 28 października 2018

W ciągu roku są dwa szczególne dni, ważne dla każdej świątyni: dzień jej Patrona oraz rocznica poświęcenia. Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie, jako Kościół - żywą świątynią Boga. Modlimy się także za wszystkich fundatorów tej świątyni, tych żywych i tych, którzy odeszli już do wieczności. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu  i uroczyste: „Ciebie Boga wysławiamy”.

W czwartek 1. listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych a w piątek - Dzień Zaduszny. W te szczególne dni wspominamy Tych, którzy odeszli do wieczności. Prośmy Boga, by nasza modlitwa nie tylko przyniosła owoce tym, których będziemy wspominać, ale i również, by pozwoliła nam śmielej spojrzeć w czekającą nas przyszłość: sądu, śmierci i nieba.

W Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek niedzielny. O godz. 13:30, uroczyste nieszpory, a po nich procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych i Msza św. z kazaniem. Mszy św. o godz. 17:00 nie będzie. Na cmentarzu o godz. 19:00 różaniec w intencji wszystkich zmarłych. To zaproszenie szczególnie kierujemy do młodzieży i wszystkich chętnych.

W dniach Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych; jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, przyjmiemy Komunię św., nawiedzimy cmentarz lub kościół i pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego. Taki odpust można zyskiwać codziennie do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza.

Przypominamy wszystkim, że w uroczystość Wszystkich Świętych nie wystarczy być tylko na cmentarzu, lecz trzeba uczestniczyć we Mszy św., bo jest to święto obowiązujące w sumieniu.

W piątek - Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 6:30, 7:00 i o godz. 17:00. A o godz. 8:00 uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła. Dziesięć minut, przed każdą Mszą św., modlimy się za zmarłych i czytamy wypominki. W Morawczynie w tym dniu Msza św. o godz. 18:30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek, w Dzień Zaduszny spowiedź na Każdej Mszy św. i od godz. 16:00, a o godz. 17:00 Eucharystia.

W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18:30. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 10:00. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi i różaniec w intencji zmarłych.

W przyszłą niedzielę, 4 XI listopada, zapraszamy na koncert naszej scholii parafialnej. Koncert będzie w salce na plebanii, po Mszy św. o godz. 17:00. Gorąco zapraszamy.

Zbliża się odpust w naszej parafii ku czci św. Marcina. W tym roku przypada w niedzielę 11. listopada. Przygotowanie kościoła na tę uroczystość, powierzamy mieszkańcom Obidowej.

W tym tygodniu patronuje nam:
  • 4 XI - św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 111b do 118.


Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!