Ogłoszenia parafialne

26. Niedziela zwykła

Niedziela, 30 września 2018

Jutro rozpoczyna się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Jak wielkie znaczenie ma ta modlitwa, podkreślał Ojciec Święty Jan Paweł II w Roku Różańca Świętego. Św. Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

Wypełniajmy testament Papieża-Polaka, chętnie bierzmy do ręki różaniec. Zwłaszcza, że o to samo ciągle w wielu objawieniach prosi sama Maryja. Już dziś zachęcamy do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej połączonej z nabożeństwem różańcowym. o godz. 17.00.

W ciągu tygodnia rozważania na nabożeństwach różańcowych przygotowują dzieci i młodzież. W niedzielę o godz. 16.30, różaniec prowadzą Róże z poszczególnych miejscowości: na pierwszą niedzielę zapraszamy Róże Różańcowe z Klikuszowej, na drugą z Lasku, w trzecią z Obidowej a na czwartą z Róże z Trutego.

W przyszłą niedzielę uczcimy drugi tytuł naszego kościoła - Matki Bożej Różańcowej. W naszej wspólnocie parafialnej jest to także dzień dożynek. Będziemy dziękować Bogu za zebrane plony i prosić Boga, aby na stole nikomu nie zabrakło chleba. Odprawimy też procesję do 5. ołtarzy wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy, tak jak w poprzednie lata - poszczególne miejscowości. Zapraszamy do licznego udziału, a jeśli pogoda dopisze, przyjdźmy w strojach regionalnych. Kultywujmy piękną tradycję poprzednich pokoleń. Prosimy także przygotować feretrony.
O przygotowanie wieńca dożynkowego, w tym roku, prosimy mieszkańców Klikuszowej.

We wtorek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, od godz. 16.oo spowiedź przed pierwszym piątkiem. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź  od godz. 16.oo, a o godz.17.oo Msza św. i nabożeństwo różańcowe.

W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 18.15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi.

W ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, w sobotę na Mszy św. o godz. 17.oo, poświęcenie różańców. Zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne i rodziców.

Sołtys z Lasku zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie do remizy OSP. Spotkanie dziś, o godz. 15.oo.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 1 X - św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła;
  • 2 X - święci Aniołowie Stróżowie;
  • 4 X - św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów;
  • 5 X - św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr76B do 84. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 86 do 94.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!