Ogłoszenia parafialne

25. Niedziela zwykła

Niedziela, 23 września 2018

Dziś 25. niedziela w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W piątek, w katedrze wawelskiej uroczystość św. Wacława, męczennika i patrona katedry.

W sobotę, 29 września, przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a 2. października, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Imiona Archaniołów mają charakter teoforyczny. Wskazują na ich powiązanie z Bogiem. Określają też istotę misji pełnionej przez nich z woli Bożej. Pierwsze miejsce wśród Archaniołów ma Michał. Był on w Starym Testamencie obrońcą ludu wybranego, a w Nowym - Kościoła. Jest także przewodnikiem opuszczających świat i ich orędownikiem na Sądzie.

Spotkanie grupy dziecięcej „Mały Apostoł”; w sobotę o godz.14:00, próba scholii dziecięcej o godz.15:00. Krąg biblijny spotka się w sobotę o godz.19:00. Zbiórki ministranckie odbywają się w poniedziałki o godz.17:30. Wszystkie spotkania odbywają się w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

Patronują nam w tym tygodniu:
  • 25 IX - bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań;
  • 27 IX - św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy - lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia - szarytek;

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 65A do 76. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 76B do 84.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!