Ogłoszenia parafialne

23. Niedziela zwykła

Niedziela, 9 września 2018

W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem - znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym Krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją Paschalną Ofiarę „za życie świata”. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

W tym tygodniu, w sobotę, 15 września, jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne - Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po Krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

W porozumieniu z sołtysami, w przyszłą niedzielę, będzie tzw. „kopertówka”, na dalsze prace w naszej parafii. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać! W ostatnim tygodniu został zakupiony zestaw mikrofonów wraz z bazą, do procesji wokół kościoła. Będzie on używany także przy pogrzebach.

Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy do odważnego rozglądania się, by poza nauką znaleźć właściwe miejsce. Jeszcze raz ponawiamy zaproszenie do służby ministranckiej, lektorskiej, zespołu muzycznego, chóru parafialnego i innych grup, działających w naszej parafii.

Spotkanie grupy dziecięcej „Mały Apostoł”; w sobotę o godz.1400, próba scholii dziecięcej o godz.1500. Krąg biblijny spotka się w sobotę o godz.1900. Zbiórki ministranckie odbywają się w poniedziałki o godz.1730. Wszystkie spotkania odbywają się w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę, 22. września, w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, odbędzie się spotkanie młodych archidiecezji krakowskiej. Do wyjazdu zapraszamy młodzież, szczególnie tą, która rozpoczyna przygotowanie do bierzmowania. Wyjazd organizuje ks. Józef i dk. Michał.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 IX - św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 15 IX - Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 58 do 65. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 65A do 76.