Ogłoszenia parafialne

22. Niedziela zwykła

Niedziela, 2 września 2018

Dziś pierwsza niedziela miesiąca września. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej i modlitwa o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia.

W sobotę, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc - to pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, w Klikuszowej i Morawczynie, jutro, 3 września o godz. 8.oo. Zachęcamy i prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców katechetów i wychowawców, był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, by poza nauką znaleźć właściwe miejsce. Zapraszamy do służby ministranckiej, lektorskiej, chóru parafialnego, Grupy Apostolskiej Dzieci, zespołu muzycznego i innych grup, działających w naszej parafii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek W czwartek od godz. 17.oo spowiedź przed pierwszym piątkiem, a o godz.18.oo Eucharystia i Godzina Święta. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.oo, a o godz.18.oo Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19.15. Po spowiedzi Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo.

Nasz dekanat nowotarski jest zobowiązany pomagać parafii z Woli Justowskiej, przy rozbudowie świątyni. Ks. prob. tej parafii przybędzie do nas w najbliższą niedzielę. Będzie głosił kazania a ofiara na tacę będzie przeznaczona na rozbudowę ich świątyni. Bardzo proszę o wsparcie tej sprawy.

Zakończyliśmy kolejną inwestycję w naszej parafii. Firma: „Wolski” ukończyła pracę i zostały obłożone granitem schody przed głównym wejściem do kościoła. Po upustach, koszt inwestycji zamknął się w kwocie 31700 zł. Płatności względem tej firmy zostały uregulowane. Wszystkim ofiarodawcom, ks. prob. składa serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 3 IX - św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 7 IX - św. Melchior Grodziecki (1582-1619), pochodzący z Cieszyna jezuita, męczennik, który zginął podczas prześladowania katolików w Czechach (wspomnienie obowiązkowe);
  • 9 IX - bł. Aniela Salawa (1881-1922), świecka służąca, tercjarka z Krakowa, człowiek gorliwej modlitwy i umartwienia (wspomnienie obowiązkowe).
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 44 do 57. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 58 do 65.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!