Ogłoszenia parafialne

21. Niedziela zwykła

Niedziela, 26 sierpnia 2018

Dziś, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca kierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Po każdej Mszy św., odnowienie Aktu zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem.

29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym narodzie.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu, prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo z różańcem, rozważaniem tajemnic fatimskich i zmianka tajemnic różańcowych o godz.17.3o. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe.

Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej, ks. abp Marek Jędraszewski skierował z dniem 25 VIII 2018r., ks. Józefa Piotrowicza na funkcję wikariusza i katechety do naszej parafii, a Szymona Miłka na praktykę diakońską. Ks. Józefowi i dk. Szymonowi życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego na trud pełnienia nowych obowiązków.

Według obietnicy firmy „Wolski”, od najbliższej środy, rusza nowa inwestycja w naszej parafii. Zostaną obłożone granitem schody przed głównym wejściem do kościoła. Spotkanie z Sołtysami w środę o godz. 19.oo.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 27 VIII - Święta Monika, matka Świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 VIII - Święty Augustyn (354-430), syn Świętej Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągłe aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 21 do 32A. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 44.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!