Ogłoszenia parafialne

20. Niedziela zwykła

Niedziela, 19 sierpnia 2018

W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W środę celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W najbliższą środę, 22 sierpnia, radujemy się Maryją - Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak i uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna - Króla i Pana wszystkiego.

W piątek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

W niedzielę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Po każdej Mszy św., odnowienie Aktu zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej, ks. abp Marek Jędraszewski skierował z dniem 25 VIII 2018r., ks. Józefa Piotrowicza na funkcję wikariusza i katechety do naszej parafii, a Szymona Miłka na praktykę diakońską. Ks. Zbigniewowi Kryjomskiemu, jeszcze raz dziękujemy za trud trzech lat posługi kapłańskiej na rzecz naszej parafii. Zarówno ks. Józefowi, ks. Zbigniewowi i dk. Szymonowi życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego na trud pełnienia nowych obowiązków.

Dożynki w Sanktuarium Ludźmierskim, odbędą się w pierwszą niedzielę września. Naszą parafię, w tym roku, będą reprezentowali mieszkańcy Klikuszowej. Już dziś dziękuję za przygotowanie wieńca dożynkowego i delegację na te uroczystości. Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronuje nam:
  • 21 VIII - św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 12 do 21B. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 21do 32A

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!