Ogłoszenia parafialne

19. Niedziela zwykła

Niedziela, 12 sierpnia 2018

Dzisiaj, 12 sierpnia, przypada 19. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Natomiast w środę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji sięgającej V wieku.

W Polsce ta uroczystość obchodzona jest, jako święto Matki Bożej Zielnej. W środę do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów, ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia, tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu. Porządek Mszy św. niedzielny.

Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną.

W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu. Maryi wniebowziętej polecamy też jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej, ks. abp Marek Jędraszewski zwalnia z dniem 25 lipca 2018r ks. Zbigniewa Kryjomskiego z obowiązków wikariusza naszej parafii i mianuje go wikariuszem w parafii-Nowa Góra. Życzymy ks. Zbigniewowi wielu łask i błogosławieństwa Bożego na trud pełnienia nowych obowiązków. W Przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.3o. będziemy dziękować ks. Zbigniewowi za trud głoszenia Ewangelii, piękną pracę katechety i wszelkie poczynania duszpasterskie.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 14 VIII - św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii.
  • 17 VIII - Święty Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.
Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Klikuszowej od nr 1 do 11. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Klikuszowej od nr 12. do 21b.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!