Ogłoszenia parafialne

13. Niedziela zwykła

Niedziela, 1 lipca 2018

Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Niech trwające wakacje, zwłaszcza dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Każdego dnia pamiętajmy o osobistej modlitwie i częstym korzystaniu z sakramentu pojednania.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.3o spowiedź przed pierwszym piątkiem i Msza św. o godz. 18.oo. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.oo, a godz.18.oo Msza św. W kaplicy w Morawczynie spowiedź od godz. 19.15. i Msza św.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, w piątek od godz. 9.oo. W pierwszą sobotę prośmy o oparcie dla naszej wiary, przez Niepokalane Serce Maryi.

We wtorek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła, Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…”. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół!

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

Bóg zapłać tym, którzy w tym tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom Obidowej od nr 1. do 15a. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom Obidowej od nr 15b do 30.