Narodzenie Św. Jana Chrzciciela

Niedziela, 24 czerwca 2018

Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata. Dziś imieniny naszego ks. kanonika Jana. W dniu Księdza imienin życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej, podążania drogą Bożą ku świętości, obfitości łask Bożych od naszego Pana i błogosławieństwa na każdy dzień życia. Szczęść Boże!

Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nie tylko nasze, ale i całego świata. W sobotę, zakończenie nabożeństw czerwcowych.

W piątek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka - Piotra naszych czasów.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

Ze względu na zdrowie Pana Kościelnego i po rozmowach z Sołtysami, wprowadzamy sprzątanie kościoła wg wyznaczonego porządku, który będzie ogłaszany w każdą niedzielę. Takie sprzątanie będzie wypadało 1 raz na półtora roku. Dziś prosimy mieszkańców Obidowej od nr 1. do 15. (do państwa Dudów). Dziękujemy za przychylność i otwartość. Bóg zapłać!

Pan Stanisław Twaróg prowadzi chór parafialny i razem z Panem Władysławem Zakrzyńskim są organistami w naszej parafii, wg uzgodnionych przez siebie grafików. Witamy w naszej parafii i życzymy owocnej pracy.

Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Szczęść Boże!

• 28 VI - św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła, bo dzięki jego dziełu Adversus hæreses możemy poznać błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, oraz wykład autentycznej wiary;
  • 29 VI - święci Apostołowie Piotr i Paweł nazywani dla podkreślenia ich wyjątkowych zasług dla Kościoła „Książętami Apostołów”.