Ogłoszenia parafialne

10. Niedziela zwykła

Niedziela, 10 czerwca 2018

Dziś przypada 10. niedziela w ciągu roku. Gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem miłości miłosiernej Boga. To wyjątkowa okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i świata. Częściej odmawiajmy Litanię do Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Może warto też uważniej wczytać się w Dzienniczek Świętej Siostry Faustyny, wielkiej apostołki Bożego miłosierdzia.

Zapatrzeni w przebite dla wszystkich Serce Jezusowe, bardziej otwórzmy nasze serca na potrzeby bliźnich i spieszmy im z bezinteresowną pomocą. Chrystus uczy nas, że błogosławiony, szczęśliwy jest człowiek, który jest miłosierny. On też miłosierdzia dostąpi.

Pamiętajmy, że autentyczną wspólnotą miłości Boga i ludzi stajemy się na Eucharystii. Starajmy się uczestniczyć w niej jak najczęściej, nie tylko w niedziele i święta. Właśnie podczas Mszy Świętej uczymy się, jak przekładać doświadczenie wiary na nasze codzienne życie.

Przypominamy, że w czerwcu codziennie po Mszy św. o godz. 18.0o celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy.

Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W przyszłą niedzielę wspomagamy rodzinę z Klikuszowej, która została poszkodowana przez pożar, składając ofiarę do puszek przed kościołem. Polecamy tą składkę ofiarności parafian.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 11 VI - Święty Barnaba Apostoł, bliski współpracownik Świętego Pawła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 VI - Święty Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, czczony i kochany od wieków na całym świecie (wspomnienie obowiązkowe).
  • 14 VI - Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau (wspomnienie obowiązkowe);
  • 15 VI - Błogosławiona Jolanta (ok. 1244-1298), zakonnica, klaryska, a wpierw żona Bolesława Pobożnego, księżna kaliska (wspomnienie obowiązkowe).

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!