Ogłoszenia parafialne

28. Niedziela zwykła

Niedziela, 15 października 2017

Dziś, a także w poniedziałek, 16 października – w dzień powołania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o Jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez Niego drodze. W ten sposób naród polski składa uznanie św. Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas miłości do drugiego człowieka i mądrości, solidarności, odwagi, pokory, stanowczości i wyrozumiałości …”
 
Za tydzień – dwudziesta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Składka na tacę przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła.
 
W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
 
Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatajmy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Nabożeństwo październikowe – codziennie po Mszy św. o godzinie 17:00. Jeszcze raz zachęcamy do licznego udziału.
 
Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej pamięci o zmarłych. Wielu porządkuje i ozdabia groby na cmentarzu. Przypominam, że na każdym cmentarzu obowiązują przepisy państwowe co do rozkładu grobów, ich obejścia, wymiarów i terminów, po których można grób zlikwidować. Wszelkie prace na cmentarzu mogą być prowadzone po uprzednim zgłoszeniu w kancelarii parafialnej. Proszę już porządkować groby swoich najbliższych.
 
W środę o godz. 9:00 generalne sprzątanie wokół cmentarza. Proszę po 10 osób z każdej miejscowości. Zabieramy ze sobą piły, siekiery, grabie, łopaty i kosiarki żyłkowe.
 
Wypominki za zmarłych tak całoroczne jak i jednorazowe przyjmujemy z zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Można zabrać gotowe kartki, na których wypisujemy czytelnie nazwiska i imiona.
 
W tym tygodniu patronują nam:
  • 16 X – Święta Jadwiga Śląska (1174 lub 1179 - 1243), żona księcia Henryka i Brodatego; po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia;
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupowej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajna został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła;
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390 - 1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia;
  • 21 X – bł. Jakub Strzemię (1340 - 1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich. 
Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.
Szczęść Boże!

 
Ks. Stanisław Szklany
Proboszcz