Czwartek, 18 kwietnia 2019
Wczoraj rozpoczął się okres Triduum Paschalnego - najważniejszy, choć najkrótszy okres w roku liturgicznym. Wspominamy wówczas najważniejsze tajemnice nasze wiary.
O godz. 18:00 w naszej wspólnocie parafialnej została odprawiona uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpoczynająca Triduum Paschalne. Od tej pory Pan Jezus spoczywa w Ciemnicy, która jest symboliczną pamiątką więzienia, w którym przebywał w nocy z czwartku na piątek oczekując na proces i na śmierć

O godz. 21:00 uczestniczyliśmy w godzinie świętej, którą przygotował nasz chór parafialny we współpracy z dk Szymonem. Głębokie rozważania przeplatane śpiewem wprowadziły nas w klimat Pasji, którą dzisiaj, w Wielki Piątek, przeżywamy przez cały dzień, a która swój szczyt osiągnie o godz. 18:00 podczas Liturgii Wielkiego Piątku, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.